Gargždų kultūros centras

Keturių vandenų kraštas

Izraelio ambasados džiazo atlikėjų dovanojamas koncertas

Gargžduose koncertuos Izraelio džiazo atlikėjai

2018-08-10

Šių metų vasario 22 d. Lietuvoje startavo kino projektas „Izraelio kinas tavo mieste“. Ši Izraelio ambasados iniciatyva subūrė daugiau kaip 20 Lietuvos miestų savivaldybių ir jų atstovaujamų kultūros įstaigų, tarp jų ir Gargždų kultūros centras, ir pristatė per 100 Izraelio kino seansų Lietuvos žmonėms.

Gargždų kino teatre ,,Minija“ programą sudarė 5 nemokami įvairaus žanro kino seansai, pristatantys Izraelio kultūrą. Kino projektas sulaukė didžiulio susidomėjimo, lankomumas viršijo organizatorių lūkesčius, todėl, į tai atsižvelgdama Izraelio ambasada dovanoja gargždiškiams bei miesto svečiams nemokamą džiazo atlikėjų Iris ir Ofer Portugaly koncertą.

Iris Portugaly – vokalistė, būgnininkė, kompozitorė, Izraelio Rimon džiazo ir šiuolaikinės muzikos mokyklos direktorė. Ofer Portugaly – pianistas, kompozitorius, aranžuotojas, Rimon džiazo ir šiuolaikinės muzikos mokyklos fakulteto Tarybos narys. Vadovauja vienai iš rafinuočiausių Izraelio džiazo ir gospelo muzikos grupei.

Abu atlikėjai gimė Izraelyje. 1987-aisiais Bostone įkūrė džiazo kvartetą, pradėjo koncertuoti įvairiuose džiazo klubuose. 1991-aisiais grįžo į Izraelį. Čia jie kuria originalią Izraelio džiazo muziką, nuspalvintą Viduržemio jūros prisilietimais, Izraelio klasika bei naujai aranžuotais džiazo elementais.

1999 m., Izraelio ambasadoriaus Nigerijoje kvietimu, I. ir O. Portugaly lankėsi Lagose ir koncertavo tarptautinei bendruomenei bei vietos verslo atstovams. Čia išgirdę gospelo muziką grįžę namo į Izraelį nusprendė Rimon džiazo ir šiuolaikinės muzikos mokykloje, kurti gospelo muzikos grupę.

Per tris dešimtmečius I. ir O. Portugaly pora sukūrė unikalią Izraelio džiazo sceną. Jie tą daro nuolat, dėliodami Izraelio muzikos ir tradicinių žydų liturginių giesmių su džiazo elementais mozaiką. Šie atlikėjai yra ne tik produktyvūs, kuriantys menininkai ir populiarūs atlikėjai. Jie daug savo energijos skiria naujosios kartos auklėjimui. 2018 m. kovo mėn. vedė meistriškumo pamokas Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje Vilniuje.