Gargždų kultūros centras

Keturių vandenų kraštas

Apie kino teatrą

     Gargžduose, parko pakraštyje, vienas pirmųjų kultūros centrų buvo senieji Gargždų kultūros namai ir kino teatras „Minija“ (dabart. Kvietinių gatvėje). Nuo 1952 m. 180 vietų salėje buvo rodomi kino filmai.

     1962 m. miesto centre iškilo 300 vietų kino teatras „Minija“. Šio kino teatro salė įrengta su nuolydžiu, aparatūra ir ekranu, pritaikytu plačiaekraniams filmams demonstruoti.

     1996 m. Klaipėdos rajono savivaldybės kultūros skyriaus iniciatyva atlikta salės rekonstrukcija, sumažinant kėdžių su nuolydžių plotą ir skaičių iki 40 vietų (iš 300 vietų) ir paliekant be nuolydžio – pastatomos 110 kėdžių (ant lygių grindų). Taigi, iš viso 150 vietų. Taip kino salė buvo pritaikyta šokiams ir kitiems kultūriniams renginiams.

     2001 m. įsigyta 60 minkštų kėdžių (40 iš jų – pritvirtinta stacionariai su nuolydžiu vietoje kietų kėdžių). Kino filmai demonstruojami viena iš stacionarių aparatūrų rusiška KPK – 23, garsas – „ZVUK T2-50“, kurios projekcinės galimybės yra geros.

     Kino teatre „Minija“ demonstruojami vaidybiniai, animaciniai, mokomieji filmai. Nuo 1996 m. (po salės rekonstrukcijos) savaitgaliais vyksta šokiai. Salė nuomojama ir kitiems kultūriniams renginiams: 1999 m. surengta svinginių šokių  „Ichtis – 1941“ ir kino filmo šventė, keletą metų vyko šokių maratonai.

     Gargždų kino teatras „Minija“ šiuo metu yra vienintelis kino teatras, išlikęs Klaipėdos rajone. Todėl į Gargždų kino teatrą „Minija“ atvyksta žiūrovai ir iš Kvietinių, Macuičių, Dovilų, Dauparų, Judrėnų, Priekulės, Plikių ir kt. gyvenviečių bei miestelių. Šis kino teatras turi 200 vietų žiūrovų salę, geras projekcines galimybes.

     2015 m. sausį po rekonstrukcijos kino teatras vėl atveria savo duris žiūrovams. Atnaujinimo ir rekonstrukcijos darbų vertė siekė 2,9 mln. Lt. Rekonstrukcija buvo finansuota iš Europos Sąjungos ir Savivaldybės biudžetų lėšų. Salėje buvo įrengtas skaitmeninis projektorius ir 3D vaizdo įranga, itin geros kokybės ekranas, erdvinio garso sistema, sumontuotos 162 ergonomiškos kėdės, iš kurių 30 – su vibro plokšte, kino žiūrovų pojūčiams sustiprinti. Kino teatras „Minija“ kvies savo lankytojus į naujausių filmų premjeras, nenusileisdamas didiesiems Lietuvos kino teatrams.

     Kartu su kino teatru duris atveria ir ilgamečio „Minijos“ kino administratoriaus Jono Mikučio surinktos  foto ir kino technikos ekspozicija.