Gargždų kultūros centras

Keturių vandenų kraštas

Vokalinis ansamblis

2009–2016 METŲ GARGŽDŲ KULTŪROS CENTRO

MOTERŲ VOKALINIO ANSAMBLIO „ELEGIJA“

VEIKLOS ISTORIJA

Gera, kad po dienos darbų yra kur skubėti. Visi keliai ir takeliai veda į Gargždų kultūros centrą, kur laukia moterų vokalinio ansamblio ,,Elegija“ vadovas, patyręs chorvedys Bronius Mockus, akomponiatorė Elena Tislenka.

Ansamblio moterys skirtingų profesijų, amžiaus, bet daina visas suvienija, pakylėja jausmus, su daina pasimiršta ir kasdieniai rūpesčiai.

Moterų vokalinis ansamblis susibūrė 1980 m. (iki 2012 m. – moterų choras).

Ansamblis – dainų švenčių, festivalių, švenčių-konkursų dalyvis.

Koncertų metu skamba ne tik vadovo aranžuoti lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai, bet ir paties kurtos dainos trims, keturiems balsams.

2009 m. liepos mėn. vokalinis moterų ansamblis dalyvavo Vilniuje Pasaulio dainų šventėje „Amžių sutartinė“, 2010 m. respublikinėje dainų šventėje Klaipėdoje, skirtoje Žalgirio mūšio 600 metinėms.

2012 m. moterų ansamblis dalyvavo Vakarų Lietuvos krašto jubiliejinėje dainų šventėje Klaipėdoje, skirtoje Mažosios Lietuvos dainų šventės 85-čiui paminėti, 2014 m. ir 2015 m. Rusnėje, Šilutės r. tradiciniame autorinės dainos festivalyje „VĖJOPATIS“.

2015 m. Palangoje XIII-oje chorų šventėje „Su jūra DAINUOK!“ tarp didelio būrio dainininkų iš įvairių Lietuvos kampelių dalyvavo ir moterų vokalinis ansamblis. Tais pačiais metais ansamblis dalyvavo šventėje-konkurse „Te skries aplink dainužė“ Veiviržėnuose.

2015 m. balandžio 17 d. ansamblis atšventė kūrybinės veiklos 35-metį.

2012 m. ir 2016 m. „Elegija“ dalyvavo Lietuvos vokalinių ansamblių šventėje-konkurse „Šilų aidai“ Šilalėje.

„Elegijos“ dainuojamos dainos skamba daugumoje Gargždų miesto švenčių.

Taip pat „Elegija“ koncertuoja įvairiuose ne tik Klaipėdos rajono (Dauparai, Jakai, Kvietiniai, Šalpėnai, Endriejavas, Gribžiniai), bet ir aplinkinių rajonų (Skuodo, Kretingos) bendruomenių renginiuose. Žr. foto galeriją.